Artykuły

MOLL rozwija własną ładowarkę

MOLL rozwija własną ładowarkę

21 marca 2016, 17:51

Moll dołączył do grona producentów akumulatorów, którzy swoją ofertę poszerzyli o profesjonalną ładowarkę, której bardzo szeroki zakres pracy sprawia, że jest urządzeniem godnym polecenia.

Po pierwsze, Moll jako jeden z pierwszych producentów zwrócił uwagę na potrzebę wprowadzenia na rynek ładowarki, która będzie mogła obsłużyć akumulatory w których elektrolit występuje zarówno w postaci płynnej, żelowej czy pod postacią nasączonych mat AGM.

Po drugie, ładowarka Moll daje możliwość bezpiecznego ładowania akumulatorów wyposażonych w zawory VRLA (odpowiedzialne za reguluję ciśnienia wewnątrz akumulatora), akumulatorów wapniowych Ca/Ca, akumulatorów typu EFB i akumulatorów AGM.

Po trzecie, ładowarki Moll będą nadawać się do ładowania akumulatorów, których napięcie wynosi 6V oraz 12V i 24V.

Po czwarte, ładowarka Moll daje możliwość reaktywacji nawet zasiarczonego oraz bardzo głęboko rozładowanego akumulatora. Ta funkcja może być wykorzystywana w przypadku wszystkich akumulatorów ołowiowo-kwasowych.

Po piąte, ładowarka Moll została zaprojektowana w ten sposób aby skutecznie wspierać właściwe napięcie ładowania w każdej jego fazie - począwszy od wzbudzenia, aż po fazę końcową.

 Robert Mazurek


ps.

Klasa ochronności IP21 co oznacza:  

  • chrona przed dostępem do części niebezpiecznych palcem,
  • ochrona przed obcymi ciałami stałymi o średnicy 12,5 mm i większej
  • ochrona przed padającymi kroplami wody

Pojemność akumulatora: max. 400Ah (6V, 12V), max. 200 Ah (24V)
Prąd ładowania: 30A (6V, 12V), 15A (24V)
Waga: 3,8 kg
Cena sugerowana w niemczech: 599,95 euro

Czytaj także:

YU-Power: Nowoczesna ładowarka akumulatorów

16 kwietnia 2017, 12:59 YU-Power: Nowoczesna ładowarka akumulatorów

Całkowicie zautomatyzowany 7 etapowy proces ładowania, zapewniający optymalne ładowanie standardowych akumulatorów oraz wykonanych w technologii AGM i żelowych.

Muzeum Akumulatorów Będzin

11 kwietnia 2017, 18:43 Muzeum Akumulatorów Będzin

Na spotkanie z Robertem i Agatą Hendzel w Będzinie umawiałem się blisko 2 lata. Często terminy w jakich mogłem odwiedzić ich muzeum kolidowały z podróżami, które dość często odbywają globtroterzy z Bat Profi.

Cykl: Pionierzy polskiej branży akumulatorowej

25 marca 2017, 12:59 Cykl: Pionierzy polskiej branży akumulatorowej

Mamy instalację, która jest nowości nie tylko w Polsce ale i Europie. Służy do produkcji proszku bez konieczności topienia ołowiu. Chodzi o ten proces, gdzie powstają cylinderki, które trafiają do młyna.