Artykuły

NOWA GENERACJA PROSTOWNIKÓW

NOWA GENERACJA PROSTOWNIKÓW

6 stycznia 2014, 16:33

Dbaj o akumulatory, a będą działały dłużej. Jako wiodący producent akumulatorów Exide Technologies posiada niezbędną
wiedzę i doświadczenie, by produkować także zaawansowane technologicznie prostowniki. Prostowniki, które są jednocześnie wygodne w użyciu i łatwe w obsłudze.
Prostowniki Exide są przeznaczone do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych o szerokim zastosowaniu. Całkowicie
zautomatyzowane, z wbudowanym kompensatorem temperatury, idealnie sprawdzają się w naszym chłodnym klimacie. Prostowniki posiadają zintegrowane czujniki bezpieczeństwa, dzięki czemu wykrywają nieprawidłowości w pracy akumulatora.
Prostowniki Exide zapewniają optymalne ładowanie i mogą być używane do akumulatorów o pojemności od 1 Ah do 300 Ah (max. 360 Ah). Wbudowana latarka umożliwia pracę po ciemku, a specjalnie zaprojektowane zaciski zapewniają optymalne ładowanie. Przewód zwijany jest wokół prostownika, co ułatwia użytkowanie urządzenia.
Wiemy, czego oczekują Klienci i nasze prostowniki spełniają te oczekiwania. Znamy się na akumulatorach. Teraz prezentujemy prostowniki, które odzwierciedlają naszą wiedzę.

ZAWSZE POD KONTROLĄ
Posiadając prostownik Exide, nie martwisz się, czy Twój sportowy wóz zapali przed pierwszą wiosenną trasą lub czy akumulator motocykla jest naładowany. Masz wszystko pod kontrolą i unikasz niemiłych niespodzianek.
Exide jest jednym z wiodących producentów akumulatorów na świecie. Zadowala nas tylko to, co najlepsze. I dlatego właśnie wyprodukowaliśmy serię prostowników do akumulatorów 12-voltowych.
Zastosowaliśmy najnowocześniejszą technologię, by stworzyć prostownik spełniający najwyższe standardy, których oczekuje się od naszej firmy.

PO CO ŁADOWAĆ AKUMULATOR?

Posiadając całkowicie naładowany akumulator, jesteś pewien, że Twój samochód zawsze zapali, na łodzi nie zabraknie prądu, a motocykl jest gotowy do pierwszej w roku przejażdżki. Już choćby z tych powodów warto pilnować stanu naładowania akumulatora. A jest ich z pewnością znacznie więcej…
Regularne ładowanie sprawia, że Twój akumulator działa jak nowy, masz więc pewność, że dostarczy Ci prąd zawsze, kiedy go będziesz potrzebować. Pamiętaj, że dbanie o akumulator przedłuża okres jego użytkowania!

KIEDY AKUMULATOR WYMAGA ŁADOWANIA?
Utrzymywanie odpowiedniego poziomu naładowania akumulatora przedłuża jego trwałość i zapewnia prawidłowe działanie. Gęstość kwasu w ogniwach systematycznie się zmniejsza, zarówno w czasie użytkowania akumulatora, jak i podczas jego przechowywania. W rezultacie spada też napięcie w obwodzie otwartym. Całkowicie naładowany akumulator generuje napięcie około 12,7 V. Kiedy spada ono do 12,4 V, urządzenie wymaga ładowania. Pamiętaj! Utrzymuj swój akumulator w dobrym stanie, sprawdzając okresowo napięcie i wykonując ładowanie konserwacyjne w miarę potrzeb.

Kilka wskazówek dotyczących długiego przechowywania:
− akumulator powinien być całkowicie naładowany przed zmagazynowaniem
− przechowuj akumulator w chłodnym, suchym miejscu, by ograniczyć samorozładowanie
− pamiętaj, że rozładowany akumulator może zamarznąć i ulec zniszczeniu w niskich
zimowych temperaturach
− naładuj akumulator, jeśli napięcie spadło do 12,4 V.

ŁADOWANIE JEST PROSTE – OTO, CO NALEŻY ZROBIĆ
Upewnij się, że akumulator jest czysty i suchy, zwłaszcza w okolicach zacisków. Woda, olej, rdza i inne zabrudzenia mogą spowodować samorozładowanie. Przygotowany akumulator możesz podłączyć do prostownika. Korzystanie z prostownika Exide jest bardzo łatwe:

- Włóż główną wtyczkę prostownika do kontaktu

- Podłącz czerwony zacisk prostownika do końcówki ogniwa dodatniego (+), a czarny zacisk do końcówki ogniwa ujemnego (-).

- Wybierz tryb odpowiedni dla pojemności akumulatora (Ah), akumulator AGM/żelowy lub standardowy lub wybierz napięcie 13,7 V.

- Kiedy przy wybranym trybie zapali się zielona lampka, akumulator jest całkowicie naładowany

 

źródło: exide.pl

 

Czytaj także:

YU-Power: Nowoczesna ładowarka akumulatorów

16 kwietnia 2017, 12:59 YU-Power: Nowoczesna ładowarka akumulatorów

Całkowicie zautomatyzowany 7 etapowy proces ładowania, zapewniający optymalne ładowanie standardowych akumulatorów oraz wykonanych w technologii AGM i żelowych.

Muzeum Akumulatorów Będzin

11 kwietnia 2017, 18:43 Muzeum Akumulatorów Będzin

Na spotkanie z Robertem i Agatą Hendzel w Będzinie umawiałem się blisko 2 lata. Często terminy w jakich mogłem odwiedzić ich muzeum kolidowały z podróżami, które dość często odbywają globtroterzy z Bat Profi.

Cykl: Pionierzy polskiej branży akumulatorowej

25 marca 2017, 12:59 Cykl: Pionierzy polskiej branży akumulatorowej

Mamy instalację, która jest nowości nie tylko w Polsce ale i Europie. Służy do produkcji proszku bez konieczności topienia ołowiu. Chodzi o ten proces, gdzie powstają cylinderki, które trafiają do młyna.