Producenci prostowników

SEMI

SEMI

Firma SEMI Elektronik założona przez mgr inż Andrzeja Pietrzaka działa nieprzerwanie od 1982r.

Naszą misją jest wytwarzanie niezawodnych prostowników, zapewniających maksymalnie dużą automatyzację procesu ładowania, dla jak najszerszego grona odbiorców.

Specjalizujemy się w produkcji inteligentnych prostowników do ładowania akumulatorów kwasowych. Produkujemy tylko prostowniki całkowicie automatyczne ze sterownikami mikroprocesorowymi.

Prowadzimy również dystrybucję urządzeń rozruchowych belgijskiej firmy SOS BOOSTER oraz prostowników trakcyjnych czeskiej firmy AXIMA.

Nasze umiejętności tworzenia oryginalnych algorytmów i ich implementowania w oprogramowaniu mikrokontrolerów pozwoliły nam na uzyskanie w naszych prostownikach mikroprocesorowych szeregu dotąd nieosiągalnych funkcji m.in. :

– możliwości ładowania akumulatora bez odłączania od instalacji elektrycznej samochodu,

- możliwości ładowania każdego typu akumulatora,

- stabilizacji napięcia ładowania,

- soft-startu prądu ładowania

- wprowadzenie jednokrotnej fazy gazowania akumulatora, która pozwala na wymieszanie elektrolitu w akumulatorach z płynnym elektrolitem

- automatycznego resetu, czyli zachowania ustawionych parametrów ładowania po zaniku napięcia sieci 230 V,

- automatycznego testu akumulatora,

- możliwości pracy buforowej itd.

W nowych prostownikach z serii MSW wprowadziliśmy ponadto możliwość programowania prądu ładowania w funkcji pojemności akumulatora. przy czym ustawiona wartość jest pamiętana nawet po wyłączeniu prostownika z sieci.

Szczególną uwagę poświęciliśmy jakości prostowników, niezawodności ich pracy i prostoty obsługi. Świadectwem naszej jakości jest fakt montażu naszych prostowników w ambulansach medycznych jednej z niemieckich firm.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia działu "Oferta" i zapoznania się z naszymi produktami.
Na naszej Stronie Głównej znajduje się również odnośnik do pobrania wygodnego Katalogu SEMI 2010 w formacie pdf, który zawiera szczegółowe opisy techniczne naszych produktów oraz dane kontaktowe potrzebne do złożenia zamówienia.

źródło: semi.com.pl